сабота, 1 јуни 2019

Радио Милева

Една ситница му го направи на Здравко Чолиќ 68-от роденден најубав на свет: „Мојот идол, моето сè, те сакам најмногу на свет“ (ФОТО)

Балканската музичка ѕвезда Здравко Чолиќ вчера го прослави својот 68. роденден. Неговите ќерките Уна и Лара, кои ретко се појавуваат...
Радио Милева

Карлеуша и Киа Коцкар се смирија: Јелена и ја лајкна песната, а Киа изјави дека и покрај препукувањата, никогаш немала лошо мислење за неа (ФОТО)

Кристина Киа Коcкар и Јелена Карлеуша се смирија. Фолк дивата одлучи да ги „закопа военаите секири“ заради мајката на Киа. Коцкар конечно...
Радио Милева

Македонската новинарка Анита Петровска и Александар Рајковиќ, трубачот од оркестарот на Горан Бреговиќ, прославија 11 години брак: „Нашата љубовна приказна“ (ФОТО)

Патот на љубовта е чуден. Не признава ниту раса, вера, националност, професија… Тоа безброј пати се докажало, па таква е и нивната љубовна...
Радио Милева

Ани – „Црна Мачка“ повторно во жешка соло акција: Погледнете го нејзиниот еротски „танц со силиконите“ (ФОТО+ВИДЕО 18+)

Ако професијата ви е стриптизета, а патем работите во секс шоп, во кој покрај производите се нудат и услуги како еротски танци на шипка...
Радио Милева

Ивана Наскова ја отвори летната сезона, ги покажа бујните атрибути, па призна: „Ја совладав уметноста на недавање да ме… “ (ФОТО)

Ивана Наскова на македонската јавности позната како радио и ТВ водител на емисијата „На шанк“, стендап забавувач, писателка и автор...