јуни 2019

Радио Милева

Остри реакции на социјалните мрежи: Дејвид Бекам повторно ја бакнува ќерка си во уста – „Ова е за затвор!“

Познато е дека фудбалерот Дејвид бекам своите деца ги бакнува во уста, поради што неколкупати досега беше мета на јавноста. Овој пат...
Радио Милева

„На мајка ми и беше криво“: Анастасија Ражнатовиќ открива како Цеца го поднела нејзиното заминување од дома

Младата пејачка Анастасија Ражнатовиќ и ќерка на фолк-ѕвездата Цеца, неодамна почна заеднички живот со момчето Ѓорѓе Куљиќ. Таа сега...
Радио Милева

Уверена само во едно: Еве што изјави Антониа Гиговска откако не го освои првото место во „Пинк ѕвездички – all stars“

Сергеј Пајиќ е младиот талент кој ја победи Антониа Гиговска која беше единствената учесничка од Македонија во суперфиналето на регионалниот...
Радио Милева

Жешката Теа Таировиќ го „запали“ Кочани со егзотичниот секси танц на кој никој не остана рамнодушен (фото)

Младата српска пејачка Теа Таировиќ која се прослави во минатата сезона на “Ѕвездите на Гранд“, овој викенд настапуваше пред македонската...
Радио Милева

Свршеницата и синот на Дарко Лазиќ излегоа од болница, а пејачот се пофали со еден детаљ посветен на Алексиј

Сврешницата на Дарко Лазиќ се породи на 24 јуни и на свет го донесе синот Алексиј. Иако, Марина и Алексиј вчера требаше да излезат од болница,...
Радио Милева

Синот на Лепа Брена првпат пред македонските камери проговори за приватниот живот и немилата случка од пред неколку години

Синот на Лепа Брена, Стефан Живојиновиќ тргна по стапките на неговите мајка и заплива во музичките води. Имено, Стефан првпат пред македонските...
Радио Милева

Aнтониа Гиговска со „Proud“ и „I’ll Never Love Again“ го покори жирито во суперфиналето на „Пинкови ѕвездички – all stars“

Антониа Гиговска во суперфиналето на „Пинкови ѕвездички – all stars“ се претстави со песната „Proud“ со која Тамара Тодевска ја претставуваше...
Радио Милева

По приказните дека гласањето е наместено, се огласи и Шерифовиќ: „Се јавував на членовите на жирито и им се заканував“

Пред неколку дена заврши регионалното музичко шоу „Ѕвездите на Гранд“. Вкупно 16 кандидати се бореа за првото место, а победникот доби...