мај 2019

Ништо лично

Без кацига, на веспа без табличка, стои на зелено среде зебра и зборува на мобилен: „Ало Оливер, прием… Имате ли вие во МВР метла?“ (ФОТО)

Бранот на „хигиенска чистка“ го зафати СДС, ама не и институциите на системот. Таму метлата се’ уште не заиграла. Ни во првите редови,...
Радио Милева

Фатена на дело: Многумина ќе ја критикуваат Александра Пријовиќ што прави два месеци по породувањето

Александра Пријовиќ неодамна се породи и стана мајка на своето прво дете, синот Александар. Пријовиќ ни поради мајчинството не се откажува...
Радио Милева

„Ако сакаш да ги лажеш луѓето, барем прави го тоа како што треба“: Кајли Џенер доби жестоки критки поради она што го прави на лицето (видео)

Ријалити и Инсатграм ѕвездата Кајли Џенер лансираше нова линија за нега на кожата. Најмногу внимание привлече пилингот за лице кој...