Промотер

Андријана Јаневска пее во новата тема „Take me“ на американскиот продуцент Jawfre (ВИДЕО)

Андријана Јаневска пее во новата тема „Take me“ на американскиот продуцент Jawfre (ВИДЕО)

Македонската пејачка, виолинистка и музички педагог Андријана Јаневска има нова песна, која ја обзнани на социјалните мрежи.

Овој пат чудна, за неа необична тема, во модерен техно-денс ритам, отпеана на на англиски јазик, во која се огледа нејзината соработка со американскиот музички продуцент и ДЈ  – Jawfre.

„На покана на американскиот EDM продуцент Jawfre, снимив летна песна со наслов “Take me” која може да се најде на сите светски музички платформи! Се надевам дека од утре ќе ја слушате и на македонските радио станици. Имајте убаво лето!“ – кусо напиша Андријана споделувајќи ја темата со видеото кое ја придружува на својот Фејсбук профил.

Jawfrē во моментов продуцира од своето домашно студио во Кливленд Охајо. Toj е уметник кој доаѓа и доаѓа од различни жанрови на ЕДМ. 2020 година ќе биде плодна со изданија од овој енергичен стартер на забави.


„Бев во дневен клуб во Лас Вегас кога за прв пат го видов Тиесто во живо. Чувствувајќи ја енергијата на тоа место додека го направи својот влез направи косата на рацете да ми застане на крај. Слушањето на толпата пушти бран на возбуда кога тој влезе со својата песна „Леле“, бидејќи сите во базенот почнаа да прскаат вода во воздухот, беше момент што никогаш нема да го заборавам и исто така е моментот кога знаев дека сакав да се сериознам со правењето музика“ – вели Jawfrē за своите почетоци и поривот кој го добил за да се занимава со правење музика и продукција.

Вие, во продолжение преслушајте ја тетемата „ Take me“   во која вокалите ги пее нашата Андријана Јаневска.