Љубов и Секс

10 рекорди во сексот после кои ќе се замислите

10 рекорди во сексот после кои ќе се замислите

Ако некогаш сте имале секс со часови (?), и потоа сте се свртеле кон својот партнер и очекувајќи восхит и признание дека сете барем необични, оваа приказна ќе ве врати во вистинската перспектива и ќе ја откриете посветеноста, реалноста, опсесијата или едноставно ентузијазмот на луѓето за сексот.

  1. Најдолгата мастурбација досега ја направил човекот по име Масанобу Сато во 2009 година кога учествувал на Мастурбационото првенство според сексуалните конвенции во Сан Франциско. Неговата “игра со себе” траела дури девет часа и 58 минути, а неговиот претходен рекорд бил девет часа и 33 минути.
  2. Најмногу доживеани оргазми во еден час – анкетарани и тестирани се и жени и мажи од Центарот за брак и сексуални студии во Калифорнија кои го мереле најголемиот број на оргазми за еден час. Рекордерот го поставила – жена, со дури 134 постигнати органзми за 60 минути (со нов оргазам околу секои 44 секунди). За мажите, резултатот бил многу поскромен – со 16 оргазми за еден час.
  3. Најстари близнаци – проститутки се русокосите Мартина и Луиз Фокенс кои ја започнале својата “кариера” во проституција на возраст од 20 години, и се пензионирале кога имале 70 години.
  4. Најголеми женски гради, се разбира природни без силикони, во светот се со обем од 2,5 метри и тежина од околу 50 килограми.
  1. Најголема вагина во светот е онаа која по мерењето покажала големина од 48 сантиметри. Иако нема научен туку лекарски запис, се тестирала вагината на Ана Лебек од Шкотска, која живеела во 19 век. Бидејќи вагиналната област не е лесна за мерење и е составена од адаптивни мускули, таа е грубо одредена од големината на главата на бебето при раѓање. Ана, која била високо наводно околу 220 сантиметри, со нејзиниот сопруг со слична висина се појавувале и настапувале во циркусите. Имала бебе кое тежело 12 килограми при раѓање, а имало обем на главата од 48 см.
  2. Најголемата оргија на сите времиња организирале Јапонците кои успешно поставија и нов рекорд – со 250 мажи и 250 жени кои се согласија да имаат секс во исто време и на истото место со другите. Во секој од овие оргазми, секој сексуален чин беше резултат на кореографија, а сите 250 пара беа претходно тестирани на сексуално преносливи болести. Целиот настан е снимен и постои на ДВД.
  3. Најбројната Gangbang акција ја постигнала Лиза Спракс која е патем и славна, позната американска порно актерка која одлучила да привлече внимание од јавноста со соборување на многу бизарен рекорд – секс со што е можно повеќе мажи во еден ист ден. Рекордот бил беше поставен во 2004 година на Полската конвенција за сексуални односи, како дел од натпреварот на Gangbang на третиот свет
  4. Најстара девица на светот. Иако не е вообичаена тема на разговор и се смета за интимна тема за која девиците не зборуваат многу, сепак утврдено е дека Клара Меадмор е таа. Не знаела секс, и  со тоа го живеела целиот свој живот – се до нејзината смрт на 108-годишна возраст.
  5. Најстара дебитантка меѓу проститутките. Проституцијата е позната како најстарата професија во светот, но обично со неа почнуваат жени и девојки во своите млади години. Исклучок е рекорд меѓу нив со годините на својот влез меѓу проститутките е денес 82-годишната проститутка во Тајван, која е позната на улица и кај полицајци под прекарот “Баба”. Влегла во бизнисот на возраст од 42 години. откако нејзиниот сопруг починал и изјавила дека за своите услуги наплаќала многу помалку од другите. (Exspress)