Вистаграм

10 профили на Инстаграм со најмногу следбеници

10 профили на Инстаграм со најмногу следбеници
фото: Инстаграм

Со милиони корисници кои се најавуваат дневно, Инстаграм е можеби највлијателната социјална мрежа во светот.

За познатите, тоа е единствена платформа за поврзување со нивната публика, изразувајќи свои мислења за прашања, учество во одобрување на брендови и интеракција со нивните обожаватели низ целиот свет. Денес ви откриваме кои 10 профили на Инстаграм имаат најмногу следбеници!

1. Инстаграм (@instagram)
Следбеници: 385 милиони

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Instagram (@instagram)

2. Кристијано Роналдо (@cristiano)
Следбеници: 258 милиони

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Cristiano Ronaldo (@cristiano)

3. Аријана Гранде (@arianagrande)
Следбеници: 218 милиони

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Ariana Grande (@arianagrande)

4. Двејн Џонсон (@therock)
Следбеници: 214 милиони

 

View this post on Instagram

 

A post shared by therock (@therock)

5. Кајли Џенер (@kyliejenner)
Следбеници: 212 милиони

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Kylie 🤍 (@kyliejenner)

6. Селена Гомез (@selenagomez)
Следбеници: 206 милиони

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Selena Gomez (@selenagomez)

7. Ким Кардашијан (@kimkardashian)
Следбеници: 202 милиони

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Kim Kardashian West (@kimkardashian)

8. Лионел Меси (@leomessi)
Следбеници: 180 милиони

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Leo Messi (@leomessi)

9. Бијонсе (@beyonce)
Следбеници: 163 милиони

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Beyoncé (@beyonce)

10. Џастин Бибер (@justinbieber)
Следбеници: 160 милиони

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Justin Bieber (@justinbieber)

извор: кафепауза

Останати вести од Вистаграм