Вистаграм

Бохо стил во комбинација со скандинавска одмереност: Инспирација за оние кои се подготвуваат да го преуредат домот

Пристигна убавото и топло време, а многумина од нас токму во овој период го преуредуваат и реновираат домот. Секогаш е добро да се направи...
Вистаграм

Погледнете како овој пар „здодевната“ куќа која ја купил ја трансформирал во модерен дом во скандинавски стил

Ејми Герард и нејзиниот партнер Оли купиле трисобна куќа во Англија минатата година, по цена од 323.000 британски фунти. За само неколку...
Вистаграм

Тесните панталони се минато, овој модел сега е апсолутен хит: Прилегаат совршено и изгледаат неверојатно шик

Цело лето го поминавме облечени во фустани во сите можни должини, кроеви и бои. Високите температури не нѝ оставија премногу избор за...
Вистаграм

Хајди Клум во кимоно на улиците на Лос Анџелес: Две илјади долари за парче облека е расфрлање со пари? (ФОТО)

Познатата манекенка од Германија, Хајди Клум, која покрај манекенството, исто така, глумеше, беше ТВ презентер, а сега успешно работи...
Вистаграм

Со вакви „оган скапи“ чевли може да се пофали само Карлеуша: Високи потпетици, кожа и кристали… (ФОТО)

Јелена Карлеуша важи за една од најдобро облечените, обуените, дотераните, воопшто средените жени не само на српската туку и на регионалната,...
Вистаграм

Хелен (91) е најстарата инфлуенсерка на Инстаграм: Ја следат 8,5 милиони луѓе, а погледнете колку заработува!

Кога ќе го слушнете поимот инфлуенсер, особено кога станува збор за Инстаграм, мора веднаш да помислувате на млада личност која изгледа...