Мегафон

Викендов прекин на врнежите и краткотрајно затоплување, од среда пак пообилен дожд и пад на температурите

Суво и посончево време со повисоки дневни температури се очекуваат во текот на утрешниот ден и во понеделник претпладне, а веќе од попладнето...
Мегафон

Седи дома и гледај филмови од Кинотека на Македонија: „Среќна нова ‘49“, „Дае“, „Тетовирање“, „Џипси меџик“…

Филмските остварувања на  македонскиот режисер Столе Попов, „Среќна нова ‘49“, „Дае“, „Тетовирање“, „Џипси меџик“ и филмови од браќата...